BLOG

Intuícia

Existuje niekoľko štúdií, ktoré potvrdzujú priame spojenie medzi emóciami, myslením, intuíciou v spoločnostiach. Vysvetľujú faktami základy intuitívnej inteligencie.

Intuíciu dokážeme vnímať ako moment neprítomnosti a prázdnoty na krátky časový úsek, povedzme sekundu.

„Intuitívna myseľ je posvätný dar a racionálna myseľ je verný služobník.“- Albert Einstein

Intuícia CEO ovplyvňuje výsledky, rast a úspech spoločnosti. Až 81 % úspešných svetových lídrov sú vysoko intuitívni jedinci.

Môžeme nájsť niekoľko spôsobov ako rozvíjať intuíciu. Ja som pre vás na dnes vybrala hudbu.

Je vedecky dokázané, že hudobné vibrácie majú vplyv na vodu, na rastliny a zvieratá. Zároveň hudba má účinky na ľudské telo.

Prečo je tomu tak?

Naše telo je zo 75 % tvorené vodou. A intuícia má „vibračnú“ povahu.

Naše srdce je takou malou továrňou na intuitívne vibrácie. Dalo by sa povedať, že máme nový signál v našom pulze a je potrebné ho len vnímať, spoznávať, a začať používať. Je to akoby ste spojili dva drôty, cez ktoré, prechádza elektrika, presne tak na vás pôsobí hudba a ten nový signál je elektrický prúd. Vďaka nemu prichádza svetlo, vďaka nemu prichádzajú intuitívne nápady, rozhodnutia, kreativita a inovácia.

Pocit radosti, potešenia uvoľňuje dopamín a oxytocín. Pri akej hudbe vás baví účenie, viac si pamätáte, vybavujú sa vám emócie radosti, zábavy? Odpovedzte si.

Cvičenie na intuíciu

Vyberte si obľúbenú pesničku, nezáleží na tom, či je to rýchla melódia alebo pomalá, ide skôr o tóny, ktoré v nej budete počuť a ich dopad na nasledujúcich 30-60min. Skúste napríklad – Štyri ročné obdobia, alebo Vltava.

Podeľte sa, aký vplyv mala na vás hudba najbližších 60min.

Doprajte si každý mesiac kvapku zdravého obchodníckeho sebavedomia so mnou

Prihláste se na odber newslettera