BLOG

(Ne)veríte si v živote a biznise? Naskočte na booster zdravého sebavedomia

Keď začínam prvou konzultáciou mentoringu. Je zameraná na víziu. Či ste podnikateľ alebo obchodník. Mať jasnú predstavu, čo chcete dosiahnuť je základ. Po 50 minútach aktívnej práce na vízii s klientmi vždy prechádzame jednotlivé aktivity. Mňa zaujíma, čo je pre neho to najdôležitejšie. 

Niekedy to vyplynie na povrch okamžite. Inokedy s tým príde klient až po konzultácii.

Ste pripravení na zmenu?
Na zmenu s názvom booster zdravého sebavedomia?

Ideme na to!

Čo znamená zdravé sebavedomie?

Skôr ako sa pustíme do boostera zdravého sebavedomia. Vysvetlíme si, čo je zdravé sebavedomie. Pre niekoho to znamená veriť si. Pre iného je to postaviť sa na vlastné nohy. Tretí hovorí o tom, ako sa chce postaviť do svojej sily. Avšak stále hovoríme o tom istom. O zdravom sebavedomí v živote a biznise. Pre niekoho je dôležité. Ja tvrdím, že zdravé sebavedomie je nevyhnutné. Keď máte zdravé sebavedomie, vaše výsledky plynú. Dejú sa.

Existuje chytrá rovnica zdravého sebavedomia:

JA si verím + VERÍM si v tom, čo robím = ZDRAVÉ SEBAVEDOMIE


Našou najväčšou motiváciou pre nás je veriť sám sebe. To je najsilnejšia vnútorná motivácia. Podporuje fokus, že to, prečo som sa rozhodol zvládnem. Mám k sebe dôveru. Verím si v tom, čo robím. Nájdem spôsoby a cesty. Použijem svoje prirodzené talenty a schopnosti. Keď si toto uvedomím, môžem sa posunúť. Posúvam dôveru v seba na aktivity, ktoré robím. A to mi prináša úspech.

Booster zdravého sebavedomia

Predstavím vám ako funguje Booster zdravého sebavedomia. 

Videli ste niekedy film Kráľ Richard zrodenie šampióniek? 

Nie, tak už máte program na dnes večer. Skvelý motivačný film. Pozorujte, ako to má ich otec premyslené do detailov. Sledujte jeho fokus, ťah na branku, nadhľad. Naučíte sa vnímať rozprávky inak. Začnete ich pre svoje deti vyberať. Ak už máte deti. Ak nie, je to zaujímavá prípravka. 

A asi dojde i na popolušku. Len už ju nebudete vnímať ako chudáka, ale ako niekoho, kto sa k svojmu životu postavil čelom.

Ako budete vnímať profesionálne športovkyne z filmu. Počas ich zápasov uvidíte, ako z nich vyžaruje zmysel pre kľud (pokora), rešpekt a autorita. Je to stav plnej koncentrácie, vrodených schopností a potenciálu. Umožňuje im predviesť to najlepšie zo svojich schopností. Nič im v tom nebráni. V prítomnosti zdravého sebavedomia sa strácajú pochybnosti. Keď by ste pri nich stáli, garantujem vám, že ste si istí, že odrazia loptičku, presne, ako chcú.

Čo je booster?

Booster vychádza zo slova boost. V preklade ide o posilnenie, vylepšenie, rozšírenie niečoho konkrétneho. Booster je taký posilovač zdravého sebavedomia. Funguje v konkrétnom ekosystéme.

Cvičíte pravidelne. Vytvárajú sa vám svaly. Boom, máte svaly na tele.

 

Booster potrebuje vašu pravidelnosť, disciplínu, vôľu, vytrvalosť.

Pre booster je kľúčová spätná väzba. Najmä, opakovaná spätná väzba. Pozor! Nie hocijaká. 

Môže mať rôzne podoby. Ja som si pre vás pripravila štruktúru BOOST:

BALANCE
(rovnováha) pozitívne i negatívne prejavy

OBSERVED
(pozorovateľný) prejavy, ktoré sme schopní popísať

OWNERSHIP
(vlastníctvo) prijímam spätnú väzbu svoju i koho požiadam

SPECIFIC
(špecifická) presne zameraná, zreteľná, jasná

TIME
(čas) obdobie, atmosféra sú kľúčové

Pár slov na záver..

Pozorujte konkrétne správanie na sebe alebo svojich obchodníkov. Nerobte unáhlené závery na seba. Jednoducho na svoju osobnosť a vlastnosti. A ani na obchodníkov.

“Hľadajte v ľuďoch silu, nie slabosť. Hľadajte v nich dobro, nie zlo. Obvykle totiž nachádzame to, čo hľadáme. “ (Anonym)

Existujú i iné formy spätnej väzby, ale na to sa pozrieme nabudúce.

Doprajte si každý mesiac kvapku zdravého obchodníckeho sebavedomia so mnou

Prihláste se na odber newslettera